PŘÍKLADY Z PRAXE

INKONTINENCE A HOMEOPATIE
Inkontinence je dnes velmi častá potíž u žen od porodu dále. Některé mladé ženy mohou tímto začít trpět po porodu dítěte a ani časem se stav úplně nezlepší. Další životní etapou může být stresová inkontinence při různých pohybových aktivitách - skákání, běhu.. Dalším životním obdobím je období menopauzy, kdy pomalu doznívají ženské hormony, sliznice trpí suchostí, dochází k povolování vaziva a k úniku moči či stolice. I tento osobně nepříjemný stav je velmi dobře zvladatelný homeopatiky. Jako urogynekologická sestra se touto problematikou zabývám každý den a mám s léčbou inkontinence pomocí homeopatik bohaté zkušenosti.

ALERGIE A HOMEOPATIE
Alergie v jakékoliv podobě - na chlad, na pyly, na potraviny, na léky, na zvířátka, na bodnutí hmyzem, je mojí oblíbenou oblastí. V dnešní době je to dost rozšířená oblast, která svými rozlišnými projevy - sekrece z očí, zarudnutí očí, rýma ve všech podobách, kopřivka, otoky u píchnutí hmyzem a dokonce i borelióza, dost často limituje význačnou část populace

HOMEOPATIE A TĚHOTENSTVÍ
Dalším úspěšně řešitelným příběhem pomocí homeopatie je stav maminky asi 12- tý týden těhotenství. Přichází s žádostí pomoci při vzniklém hemeroidu. Nasazuji lék dle anamnézy a při příští návštěvě těhotenské poradny maminka uvádí výrazné zlepšení.Častým jevem v těhotenství bývá zvracení maminky. I tento stav je velmi krásně homeopaticky zvladatelný.Homeopatie je výbornou volbou při těhotenských potížích. Je šetrná pro obě stravy. Rychlá a účinná.

ŽENSKÉ POTÍŽE A HOMEOPATIE
V každém období ženy se mohou vyskytnout různé výkyvy v mestruačním cyklu - nepravidelnost, síla, bolestivost, premenstruační syndrom, výkyvy nálad... Často se mohou vyskytnout myomy, cysty, počínající sestupy rodidel, výtoky... Některé z Vás může zlobit dočasná neplodnost a stres s tím. Jiné jste již těhotné a můžete cítit dyskomfort - zvracení, otoky... Další se již připravujete k porodu a období po něm. I zde se dá velmi dobře sladit vše, aby to probíhalo co nejkomfortněji pro Vás i Vaše miminko. No a pak nastává to velmi dlouho očekávané období po příchodu dítěte - kojení, bolesti prsů, poporodní poranění případně poporodní blues. Existuje široká škála homeopatických léků, které Vám pomohou situaci zvládnout

DĚTI A HOMEOPATIE
Tak už se miminko narodilo, doufám, že v termínu (pokud dříve i zde je homeopatická pomoc na místě). A nepije nebo pije hodně. Nespí nebo spí hodně. Má novorozeneckou žloutenku, bolí ho bříško, stále pláče, rostou zuby, chce chovat, nechce chovat, nepřibírá . Příprava na očkování, komplikace po očkování, strach z odběrů, z doktorů, vzdory, strachy, intolerance na bílkovinu kravského mléka, lepek.

Strach jít do školky, školy, dys poruchy ve škole, alergie potravinové, na rostliny, na zvířata, hmyzí píchnutí, strach z Čerta, ze zkoušek.

Na tuto širokou škálu potíží je široká škála homeopatických léků, díky kterých se zvládá udělat život na světě pro děti i jejich rodiče i okolí příjemnějším.

DĚTSKÉ ÚRAZY A HOMEOPATIE
Můj příběh s homeopatií začal před 15 ti lety, kdy měla moje dcera úraz bubínku. Šly jsme na ORL a prognóza byla hojení na týdny. Tehdy se mi dostala do rukou brožurka o homeopatii. Vybrala jsem podle doporučení lék a dceři ho naordinovala. Za 3 dny nebyla po úrazu ani známka. Od té doby nedám na homeopatii dopustit.

ÚRAZY DOSPĚLÝCH A HOMEOPATIE
Když člověk sportuje, je větší pravděpodobnost úrazů. Homeoúaticky jsem řešila úraz po volejbale. Pohmožděné zápěstí, naražené a spálené rameno od antuky. Volila jsem léky Arnica montana na pohmožděninu s krevním výronem a Hypericum perforatum na bolestivost. Úraz byl v pondělí v podvečerních hodinách. Léky nasazeny ještě ten večer. Ve středu se šel hrát volejbal, krevní podlitina o velikosti 5x5x cm v regresi, skoro neviditelná. Spálená kůže ramene se bude hojit o chvíli déle, neboť je to kůže, ale i tak jsou důsledky pádu eliminovány. A hlavně - hraje se dál

VEDLEJŠÍ ÚČINKY FARMAKOLOGIE A HOMEOPATICKÁ POMOC
Volá mi kamarádka, že se léčí antibiotiky na zánět střeva. Po 5 ti dnech léčby je jí hůř a hůř. Není schopna se najíst ani napít. Nasazuji Arsenicum album AKH 3 tbl po 2 hod.Za 24 hod mi s úsměvem sděluje, že její líp. A moc děkuje.Pokračujeme ještě 3 dny 2tbl 3x denně.

PATNÍ OSTRUHA A HOMEOPATIE
Někteří znají bolest patní ostruhy. I zde je velmi dobrá a snadná pomoc. Léčím takto svou kamarádku a je velmi spokojená.

POSTCOVIDOVÝ SYNDROM
Mnozí jsme se osobně setkaly s potížemi, které virové onemocnění dýchacích cest posledních roků přineslo. Dost dospělých mělo již před onemocněním nějaké jiné zdravotní potíže a rekonvalescence a úplné uzdravení se zkomplikovalo a protáhlo. I zde mám však velmi dobré osobní zkušenosti s velmi dobrým výsledným efektem.

RESPIRAČNÍ ONEMOCNĚNÍ DĚTÍ
Jak jsem již psala, jsem sama mamkou 5 dětí a pracuji na dětské pohotovosti. Vidím ten neblahý vývoj v nemocnosti současných dětí a udivuje mě současná norma pediatrů i rodičů -10 respiračních infektů za rok. Myslím si, že je důležitá prevence a hlavně řádné a systematické léčení a doléčení všech infektů - rýmou v různých barevných odstínech a konzistencích počínaje, laryngitidou, zánětem dýchacích cest, kašlem ve všech jeho podobách - suchý, vlhký i protrahovaný konče.
Stejně tak k tomu považuji za potřebnou kvalitní léčku přilehlých dutin - tedy uší a očí. I zde existuje široká škála homeopatických léků dle celkových příznaků.

NÁDOROVÉ ONEMOCNĚNÍ A HOMEOPATIE
Mnozí se asi podiví, že i v této oblasti jde s homeopatií pomoci. Ano jde. Není jednoduché slyšet diagnózu tohoto typu. Mnozí už něco tuší a bojí se jít k lékaři. Homeopatií se dá pomoci překonat strach, jít k lékaři, nastoupit léčbu a zvolený nebo daný typ léčby v co nejlepším tělesném i duševním komfortu absolvovat.Mnohým to život prodlouží, mnohým zachrání. Dalším to zlepší kvalitu života při léčbě i po ní.A takto by se dalo pokračovat napříč celou populací, generacemi i pohlavými i diagnózami. V homeopatii neexistuje situace, kdy by se alespoň podpůrnou léčbou nedalo pacientovi pomoci. A toho si velmi vážím.

..

© 2022 Zdeňka Panzo, www.homeopatiekojeníi.cz . Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!